MTÜ KALESELTS

Kahe ettevõtliku mehe Ants Leiaru ja Marko Vahtra ettevõtmisel asutati 17. aprillil 2007. aastal MTÜ Kaleselts, mille eesmärgiks on tutvustada ja väärtustada endiaegseid paadiehitustavasid Eesti veekogudel ning aidata kaasa traditsioonide taaselustamisele ja säilitamisele. Eelkõige aga keskendutakse kalede ja sõudepaatide ehitamisele.

2005. aastal Võrtsjärve SA toel valminud kalepurjekas "Paula" ehitajad võtsid asja südamega ja EASi ning teiste toetajate abil valmis 2008. aasta suvel Valma külas Paadimeistril paadikuur. Paadikuuris on olemas vajalikud vahendid ja tööriistad kalepurjekate ja ka väiksemate paatide ehitamiseks. Kui "Paula" ehitati lootes ilusale ilmale ehituspäevadel, siis "Liisu" ei pidanud enam vihmasadu pelgama - kuur valmiski tema ja teiste aluste ehituse tarvis.

17. septembril 2008 paadikuuri avamispeo ja kalepurjekas "Paula" 3. sünnipäeva tähistamise järel alustati uue purjeka ehitust. Peale pikki ehituskuid ja nimevalmisprotsessi sai "Liisu" 31. juulil 2009 esimest korda vett katsuda. 40 sentimeetrise süvisega purjekas on 11 meetrit ja 99 sentimeetrit pikk ning 3 meetrit ja 80 sentimeetrit lai, tal on kaks kolmnurkset purje pindalaga ligi 70 ruutmeetrit.

Kaleseltsi paadimeistrite käe all valmis 2014.aastaks ka kolmas purjekas "Laura". Kale tellijaks oli MTÜ Järvelaev, kes rahastas laeva ehitust LEADER programmi toel. 

 Leia MTÜ Kaleselts ka Facebook'ist!

Kalepurjekas "Liisu"

Kaleselts MTÜ

Angela Leiaru-Indriko (+372) 52| 683 80