Uudised

Sakala: "Viljandimaal on Eesti turismikaardi kalleimad aarded"

03. september 2015

 Allikas: Sakala
 Artikkel: http://www.sakala.ajaleht.ee/3314701/viljandimaal-on-eesti-turismikaardi-kalleimad-aarded

Viljandimaal on Eesti turismikaardi kalleimad aarded

Rahvahääletuse tulemusena välja valitud saja aarde põhjal valmib mitmekeelne interaktiivne mäng, mis pakub mängulisel viisil võimalust avastada Eesti erilisi paiku. Ülekaalukalt võitis hääletuse kalepurjetamine Võrtsjärvel.

«Esitati rohkem kui 250 ettepanekut, millest kultuurimälestiste eri valdkondade ekspertide abiga valiti rahvahääletusele välja 150 erilist paika,» ütles muinsuskaitseameti avalike ja välissuhete nõunik Margit Pulk.

Et tähistada vabariigi 100. aastapäeva, algatas muinsuskaitseamet koostöös aastapäeva toimkonnaga interaktiivse mängu «Eesti 100 aaret». Eesti inimeste abiga sooviti leida paigad, mis pole seni laiemat tuntust saanud, kuid vääriksid esiletõstmist ja külalistele tutvustamist. Selle tarvis kogus muinsuskaitseamet märtsis ja aprillis inimeste ettepanekuid tähendusega paikade kohta üle Eesti ja pani rahvahääletusele virtuaalkeskkonda.

Viljandimaalt kuulus nimekirja kümme objekti ning 31. augustil lõppenud hääletuse tulemusena jõudis siit saja sekka kaheksa vaatamisväärsust. Ülekaalukalt, 1107 häälega võitsid Võrtsjärve kalepurjekad.

Esikümnesse jõudsid veel neljandale kohale asetunud Anrepi lõvi Kärstnas ja üheksandaks valitud Karksi-Halliste ürgorg. Saja seest leiab näiteks Heimtali muuseumi, Lõhavere linnamäe, Ennuksemäe metsavendade punkri, Viljandi lossimäed ja Parika Väikejärve.

Mittetulundusühingu Kaleselts eestvedaja Marko Vaheri sõnul nad selleks mingisugust lisakampaaniat ei teinud. «Olime oma võidus kindlad,» sõnas ta naljatledes. Tema hinnangul saavad nad nüüd rohkem meediakajastust ning kindlasti ka kundesid.

«Et kalepurjetamist teeme hobi korras, võib põhitöö hakata kannatama,» lisas Vaher muiates. Esialgu ei hakata tema sõnul purjekaid juurde meisterdama.

Margit Pulga ütlemist mööda tehakse mängust mobiilirakendus, mida on võimalik laadida kas nutitelefoni või tahvelarvutisse. Mängust saab osa võtta üksinda, aga ka meeskonnana.

«Kõigi nende vahel, kes on sada objekti läbi käinud, loositakse välja suurem aare Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval,» lausus Pulk.

Nõuniku sõnul kaasatakse töösse partnerid, kellel on kogemusi välisturistide meelitamises sellistesse mängudesse.

Mängus saab osaleda 2017. aasta aprillist.

Foto: Peeter Kümmel / "Sakala"

Kaleselts MTÜ

Angela Leiaru-Indriko (+372) 52| 683 80